Hosszútávon szeretnénk egy ideális alapokon működő, az iskolai rendszerrel együttműködő utánpótlás-nevelő egyesületet, melynek két fontos eleme a sport és a tanulás.

Barcs városában a kézilabda több évtizedes múltra tekint vissza, férfi és női szakág tekintetében egyaránt. Korábban mindkettő a Nemzeti Bajnokság II. osztályában szerepelt. Közel egy évtizeddel ezelőtt a férfi szakág az utánpótlással együtt megszűnt, a női szakág fenntartása azonban a mai napig fennmaradt. Kivételt képezett a 2014/2015. évi idény, ahol barcsi női kézilabdázók nem tudták képviselni városunkat. Az ezt megelőző szezonban hosszú ideig vezették a bajnokságot, és az utolsó mérkőzésig küzdve. Végül az előkelő harmadik helyen végeztek a sokkal magasabban jegyzett, komplett utánpótlásbázissal rendelkező Csurgó és Balatonboglár mögött.
Az utánpótlás kérdése hosszú időn keresztül megválaszolatlan maradt, sajnos az utóbbi években más településekről igazolt játékosok felnőtt csapatba való beépítésével sikerült a bajnokságban elindulni.
2015-ben Barcs város polgármestere a város vezetésével közösen úgy döntött, hogy felélesztik a kézilabda életet Barcson, ezért a Satelit SE egyesületen belül létrehozták a kézilabda szakosztályt. 2016-ban csak a női csapat indult el a Somogy megyei bajnokságban. 2016 decemberében újjáalakult az egyesület vezetősége. Új szakosztályvezetőt választottak és három új edző kezdte meg munkáját.
A következő idények az építkezés jegyében teltek, az egyesület vezetősége nagy munkát fektetett az egyesületbe, az edzők képzésébe, így már elmondhatjuk magunkról, hogy nyugodt mederben folyik az utánpótlás nevelés.
A 2023/2024-es idényben 10 utánpótlás csapat versenyeztetése a cél. A szakosztály jelenlegi létszáma körülbelül 280 fő.
Az Egyesület csapatai szinte a hét minden napján a Kaposvári SZC Dráva Völgye Gimnáziuma, Szakgimnáziuma és Kollégiuma tornacsarnokában készülnek a mérkőzésekre.
